WHATSAPP BİZİ ARAYIN

Kardiyoloji Uzmanı

Doç. Dr.Fatih Koç, 1978 Sivas doğumlu olup, 2001 yılında Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni başarı ile tamamlayarak tıp doktoru olmuştur. İhtisas sonrası, perkütan ASD kapatılması ve transözofajiyal EKO alanında ihtisas sonrası eğitim almıştır. 2009 yılında yardımcı doçent olarak atanmış, 2011 yılında Amerika Birleşik Devletleri Cleveland Clinic’te ileri invaziv kardiyoloji eğitimi için bulunmuştur. 2012 yılında Kardiyoloji Doçenti unvanını almış olup, Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde 2014-2017 yılları arasında Kardiyoloji Doçenti olarak görev almıştır. 2022 tarihinden itibaren Medical Park Antalya hastanesinde Kardiyoloji Doçenti olarak çalışmaktadır.

Medical Park hastanesinden önce, Yaşam Hastanesi’nde poliklinik hasta kabulü yanı sıra; koroner (kalp damarı) ve periferik (kol, bacak, böbrek, bağırsak ve şah damarı) anjiografi/balon/stent, el bileğinden anjio/balon/stent, yapısal kalp hastalıklarının perkütan (kapalı yöntemle kalp deliği) tedavisi, Aort hastalıklarının perkütan tedavisi (EVAR/TEVAR), kalp pili uygulamaları, transtorasik ve transözofajiyal ekokardiyografi uygulamalarını yapmıştır.

Türk Kardiyoloji Derneği, Avrupa Kardiyoloji Derneği ve Antalya Tabip Odası üyesi olup alanında saygın yurt içi ve yurt dışı dergilerde 100’ün üzerinde yayınlanmış bilimsel makalesi bulunmaktadır.English CV »

Kalbinizi korumak için hayatınızı hareketlendirin!

Eğer günde 40 dakikanızı hareket etmeye ayırırsanız kalbiniz daha sağlıklı olacaktır.

Haftada toplam 15-25 km, 3-5 kere 4-5 km koşmak veya en az 5 gün 30-45 dakika hızlı yürüyüş başka bir ifadeyle aerobik veya kardiyo (hedef kalp hızının -220’den yaşınızı çıkarın- %65’ine kadar sabit hızda hafif-orta tempolu koşu, yüzme, bisiklet benzeri) egzersiz ideal olarak görülüyor.