WHATSAPP BİZİ ARAYIN

Popüler Prosedürlerimiz

Kliniğimizde en yaygın olarak yaptığımız prosedürler sıralanmıştır. Bu prosedürler sırasında oluşabilecek komplikasyonlar olabildiğince çok düşüktür.

Yinede hastayı tetkik etmeden oluşması muhtemel riskler olup olmadığını söylemek zordur. Bu sebeple randevu almanızı tavsiye ederiz.El bileğinden anjio (radial anjiografi) ve balon/stent işlemleri:

El bileğinden anjiografi ve balon/stent işlemlerinin sıkılığı dünya çapında giderek artmaktadır. Deneyimli merkezlerde yapıldığında, kanama kontrolünün kolay olması, kalıcı ve ciddi bir komplikasyona yol açmaması, kan sulandırıcı kullanan hastalarda da yapılabilmesi gibi avantajlarından dolayı hekimler tarafından giderek daha fazla tercih edilmektedir. Hastalar ise uzun süre yatış ihtiyacı olmaması, kum torbası kullanılmaması ve aynı gün birkaç saat içinde taburcu edilebilmesi gibi nedenlerden el bileğinden anjio yönteminden daha fazla memnun kalmaktadırlar. Bizde kliniğimizde anjiografi işlemlerimizi rutin olarak el bileğinden yapmakta, stent ihtiyacı olursa onu da yine el bileğinden implante etmekteyiz.

Doğuştan kalp deliklerinin kapatılması (Perkütan ASD, VSD ve PDA kapatılması):

Halk arasında doğuştan kalp deliği adı verilen konjenital kalp hastalıkları, günlük pratiğimizde en çok atrial septal defekt (ASD), ventriküler septal defekt (VSD) ve patent ductus arteriosus (PDA) olarak karşımıza çıkarlar. Bu gibi hastalıkların tanı ve tedavisi genellikle çocukluk döneminde yapılmakla birlikte bazı durumlarda yetişkin döneme sarkabilmektedir. Belirli kriterleri sağladığında ya da hastaya nefes darlığı gibi önemli semptomlara neden olduğunda kapatılmaları gerekir. Daha önceleri açık operasyonla kapatma işlemleri günümüzde büyük çoğunlukla deneyimli merkezlerde kasıktan girilerek kapalı yöntemle (perkütan olarak) yapılabilmekte ve hasta çok kısa sürede normal yaşantısına dönebilmektedir. Bizde bu durumda olan hastalarımızı kasıktan kapalı yöntemle tedavi etmekteyiz.